Druga edycja „Targów książki”

Druga edycja projektu edukacyjnego „Targi książki” już za nami. Tym razem również nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania. Dały się słyszeć głosy, że poziom prezentacji w tym roku był nawet wyższy niż w poprzednim. A to duże osiągnięcie!

Zabawa polegała na stworzeniu stoiska, na którym, tak jak na prawdziwych targach, należało zaprezentować wylosowaną lekturę obowiązkową. Powstały plakaty reklamowe, ulotki, makiety, albumy, gry i quizy sprawdzające wiedzę.

Pomysłowe dekoracje i kostiumy świetnie oddawały klimat utworów. Jedną z atrakcji było polowanie na niedźwiedzia – tradycja szlachecka przedstawiona w „Panu Tadeuszu”.

Obejrzeliśmy również trawestację Dziadów cz.II Adama Mickiewicza w wykonaniu klasy szóstej. 

Nagrody finansowe za największe zaangażowanie w projekt ufundowała Rada Rodziców. Zwycięzcy przeznaczą fundusze na klasowe atrakcje np. wspólne kino lub pizzę. Decyzję oddajemy uczniom i ich wychowawcom.

Oprócz zabawy i zdrowej rywalizacji najważniejszym celem „Targów” jest powtórka z zakresu obowiązkowych lektur przed egzaminem ósmoklasisty. Projekt rozwija kreatywność i na pewno jest przyjemnym sposobem na oswojenie treści, które niekoniecznie są lubiane, gdy podaje się je w tradycyjnej formie i jeszcze w zestawie z kartkówką;)

Leave a Reply