Dzieci dzieciom

Pan Skarpetka zaczął swoje istnienie od sporego niefartu. Podczas produkcji zdarzył się błąd i nie powstała para do kompletu dla niego. W takie sytuacji specjalne szczypce  przenoszą wybrakowany produkt na taśmę, która prowadzi do Rozprutki… To jest początek przygód Pana Skarpetki.

W tym roku wydawnictwo Sofijka postanowiło wydać Książkę Charytatywną „Dzieci Dzieciom”. Spośród 220 zgłoszeń wybrano 32 prace, wśród których znalazł się tekst mojej uczennicy Julii Ślusarczyk. To wspaniała wiadomość! Wkrótce nastąpi podpisanie umów z rodzicami młodych autorów, przygotowanie ilustracji oraz druk książek, które we wrześniu przekazane zostaną do szpitali dziecięcych, domów dziecka i bibliotek.

To świetna inicjatywa Sofijki! W ubiegłym roku powstała książka charytatywna „Gwiezdne marzenia” napisana przez wielu dorosłych autorów m.in. Beatę Jaczewską, moją licealną koleżankę, autorkę doskonałych bajek dla dzieci.  W tym roku historyjki stworzyły dzieci.  Książka będzie miała około 140 stron, twardą okładkę, ilustracje do każdej strony. 

Z pewnością egzemplarz książki z autografem Julki – autorki opowiadania „Pan Skarpetka” –  znajdzie się w mojej biblioteczce. I to na honorowym miejscu!

Leave a Reply